Shimano naviják TwinPower FD C3000M HG

Kód: 5SF29E032
Akce Výprodej
Značka: Shimano
ZDARMAZDARMA 12 179 Kč –14 %
TwinPower FD 1
12 179 Kč –14 % 10 454 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
4.10.2023
Možnosti doručení

TwinPower byl vždy synonymem pevnosti a spolehlivosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stejně jako předchozí verze, tak i model FD zvyšuje standard kvality o stupínek výš. Nabízí vskutku mimořádnou kombinaci výkonu, hladkosti a tichého navíjení. V jedenácti konstrukčních modelech spolehlivě pokryje požadavky kteréhokoliv zkušeného rybáře.

• Vodotěsná brzda
• 9+1 ložisek
• Pokládka vlasce Aerowrap II
• Vodotěsná jednoduchá klička z obráběného hliníku a s rukojetí ze septonu
• Cívka s dlouhým zdvihem ze za studena kovaného hliníku
• Titanový povrch hrany cívky
• Hliníkové tělo

Hagane Gear - hnací kolo převodu Hagane je vyrobeno špičkovou technologií přesného kování za studena od Shimano bez potřeby dalšího mechanického opracování. Technologie přináší dlouhodobou hladkost chodu, pevnost, nízkou hmotnost celého převodu a vysokou účinnost přenosu síly. Ve srovnání s tradičními převody, zhotovenými tlakovým litím a následně opracovávanými mechanicky, jsou převody Hagane odolnější, trvanlivější a lépe zvládají přenos výkonu při velkém zatížení.

Micromodule II - špičková povrchová úprava na miniaturních zubech převodovky přispívá k hladšímu chodu navijáku.

XShip - řešení převodovky XShip díky kombinaci jedinečných konstrukčních řešení nabízí výrazně vyšší účinnost přenosu výkonu. Umístěním pastorku blíž k ose velkého hnacího kola je přenášen mnohem větší výkon od kličky k rotoru. Pastorek je uložen ve dvojici kuličkových ložisek Shimano A-RB. Díky tomu je naviják velmi kompaktní a pevný.

Hagane Body - tělo Hagane je vyrobeno z hliníkových nebo hořčíkových slitin vysoké pevnosti. Slitiny vytvářejí lehké pevné tělo, odolné proti nárazům i mechanickému namáhání. Skořepina těla je tak mechanicky mimořádně odolná, chrání citlivé součásti uvnitř navijáku a poskytuje pevnou oporu převodům, které lépe a s větší účinností přenášejí síly, vznikající při chytání.

Silent Drive - nové konstrukční řešení sestavy jedenácti vnitřních komponentů v navijáku přispívá k hladkému a tichému chodu při navíjení.

XProtect - kontaktní trojitý lem válečkové volnoběžky představuje kritické místo v ochraně proti průniku vody. V tomto konstrukčním řešení první hrana lemu rotační volnoběžky zabraňuje průniku vody do prostoru mezi rotorem a tělem. Speciální mazivo mezi druhým a třetím lemem není jen pouhou pojistkou při těsnění v okamžiku, kdy je límec rotoru v horní poloze válečkové volnoběžky, ale také minimalizuje třecí odpor při pohybu rotoru. Kromě zajištění hedvábně hladkého pohybu, který patří k charakteristickému chování navijáku, XProtect zajistí ochranu navijáku před extrémními nárazy vln a stříkající mořské vodě.

G Free Body - technologie G Free Body byla vyvinuta za účelem posunu těžiště navijáku blíže k prutu. To se podařilo díky přesunu polohy oscilačního mechanismu hřídele šneku o 19 mm ze spodní části těla navijáku do horní části nad osu hřídele kličky. Posunem těžiště navijáku blíže k poloze rybářovy ruky technologie G Free Body pomáhá snižovat únavu při lovu a zlepšuje komfort při nahazování.

AR-C Spool - nové konstrukce cívky AR-C s okrajem cívky ve tvaru V umožňuje odmotávání vlasce z navijáku v menších smyčkách, což se projevuje v mnohem delším a přesnějším odhazování. Cívka AR-C minimalizuje nebezpečí zamotání vlasce, dokonce i při použití tenkých vlasců či šňůr.

S A-RB - speciálně navržené kuličkové ložisko S A-RB s vysokou odolností vůči korozi je opatřeno navíc speciálním krytem, který je chrání před pískem, solí nebo prachem.

One Piece Bail - jednodílný překlápěč neposkytuje žádnou příležitost k tomu, aby se vlasec při nahazování zachytával. Výrobek z nerezové oceli výrazně redukuje tření a umožňuje tak rychlejší návin vlasce přes rolničku navijáku.

Počet ložisek: 9+1
Převod: 6,0:1
Brzdná síla: 9 kg
Kapacita cívky: 0,25 mm/125 m
Návin na jedno otočení: 89 cm
Hmotnost: 215 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Navijáky s přední brzdou
Hmotnost: 1 kg
Počet ložisek: 9+1
Převodový poměr: 6,0:1
Velikost cívky: 30
Hmotnost: 215g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX